Aktualności

Sprawdź, czy możesz przekazać 1% podatku, wybierz organizację pożytku publicznego (OPP), którą chcesz wesprzeć, wypełnij PIT i zapłać podatek.

W ZAŁĄCZENIU PLAKAT KAMPANII NA 2017 R.

Organizacje, które są oddziałami, kołami na terenie Tychów, ale nie posiadają osobowości prawnej a Organizacja "główna" przekaże im 1% jeżeli będzie wskazany cel szczegółowy, proszone są o taką informację do dnia 12 stycznia 2016 roku, na adres mail ngo@umtychy.pl.

Organizacje, które do tego dnia nie prześlą informacji nie będą mogły ukazać się na zestawieniu (plakatach, ulotkach) przygotowanym przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia.
KROK 1
 
Wybrać organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku.
 
KROK 2

Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38). Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP") wpisujemy numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) organizacja, której chcemy przekazać 1% należnego podatku.

Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Na jednym formularzu PIT podatnik może przekazać odpis 1% tylko dla jednej organizacji. Jeśli jednak podatnik rozlicza się na więcej niż jednym formularzu - w każdym z nich może wskazać inną organizację pożytku publicznego.

Podatnik w składanym zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na rozdysponowanie pieniędzy z 1% przez organizację pożytku publicznego (np. wskazać na konkretny cel). Na te informacje przeznaczona jest specjalna rubryka „Informacje uzupełniające” - zostaną one przesłane organizacji pożytku publicznego jako uszczegółowienie przekazanych kwot;

Podatnik ma prawo wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu) organizacji pożytku publicznego. Informacje te przekazuje urząd skarbowy, a zgodę podatnik wyraża w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę.

Składamy zeznanie podatkowe za dany rok do 30 kwietnia we właściwym Urzędzie Skarbowym.

Pieniądze – 1% podatku należnego za 2016 r. – na konto wybranej organizacji urząd skarbowy przekazuje do końca lipca 2017 r.

Z wyliczonej kwoty potrącane są koszty przelewu.
Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...