Aktualności

Związek Biur Porad Obywatelskich ma w dniach 10-14 września zamieścić na swojej stronie www i na profilu na facebooku informację o rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń na pierwszy termin szkoleń (rozpoczęcie prawdopodobnie 19 września).

W zależności od liczby zgłoszeń szkolenie odbędzie się w Warszawie (gdy mało chętnych) i/lub w innych miastach równocześnie. W przypadku konieczności organizacji szkoleń poza Warszawą ZBPO zwróci się do wojewodów z prośbą o udostępnienie sal (taką ewentualność przewiduje ustawa).

Wówczas szkolenia dla chętnych z woj. śląskiego prawdopodobnie odbędą się w budynku śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Planowane jest, że szkolenie trwać będzie przez 2 tygodnie w dwóch 5-dniowych cyklach środa-niedziela po ok. 8-9 godzin dziennie. Szkolenie zakończy się egzaminem, do którego będzie można podejść ostatniego dnia szkolenia lub w późniejszym terminie (decyzja uczestnika). Zaliczenie egzaminu będzie niezbędne dla uzyskania zaświadczenia wymaganego ustawą do startowania w konkursie na prowadzenie punktów nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Przypomnę też, że w przypadku pomocy wojewody w organizacji szkoleń ustawa przewiduje bezpłatny udział w nich pracowników wojewody lub starostwa realizujących zadania wynikające z ustawy (art. 11a ust. 4).

http://zbpo.org.pl/aktualnosci/

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×